Swetry i sweterki to must-have w wielu szafach. Nic w tym dziwnego, ponieważ to świetne dopełnienie wielu stylizacji, a dodatkowo zapewnienie ciepła. Poza tym jest to bardzo komfortowa część garderoby, szczególnie jeśli jest wykonana z dobrego materiału.

Wygoda często zależy od materiału

Znajdziemy mnóstwo swetrów w sklepach. Nie ma problemu w tym, by znaleźć coś z niższej i wyższej półki cenowej. Warto zwracać jednak głównie uwagę na to, jakie są swetry w dotyku, z jakich materiałów są wykonane i czy są one do nas dopasowane. Nawet najpiękniejsze sweterki damskie nie będą komfortowe, jeśli materiał okaże się drapiący. Dlatego przy kupnie zdecydowanie warto podotykać materiał i sprawdzić, jak będzie na nas leżał.

Swetry oversize

Dużą wygodą są także swetry oversize. Nie przylegają one do ciała, są szerokie, często też dłuższe. Świetnie sprawdzą się jako narzutka, ale nie tylko. Ich oryginalny krój wygląda bardzo stylowo, zarówno w połączeniu ze spódnicą, jak i spodniami. Można go także zarzucić na sukienkę. Sam sweter tego rodzaju może być traktowany właśnie jak sukienka, kiedy jest odpowiednio długi. Wówczas można go na przykład przewiązać w pasie albo założyć pasek. Opcji jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Kolorowe swetry

Warto wspomnieć także o kolorowych swetrach w różnych wzorach i kolorach, które doskonale sprawdzają się jako główny punkt stylizacji. Wystarczą czarne jeansy, zwykły podkoszulek i do tego kolorowy sweter, aby cały look nabrał charakteru. Jeśli lubisz nosić ubrania wyraziste, to zdecydowanie wybór dla ciebie.

Swetry rozpinane

Niemal w każdej szafie znajdziemy rozpinane swetry. Są one nie tylko wygodne, lecz także mogą pełnić wiele funkcji. Doskonale sprawdzą się jako odzież wierzchnia. Wiosną pogoda lubi z nami pogrywać i chociaż w ciągu dnia bywa bardzo ciepło, poranki i wieczory są zazwyczaj bardzo chłodne. Wówczas zarzucenie na siebie ciepłego swetra wydaje się idealnym rozwiązaniem i znacznie wygodniejszym niż branie ze sobą wszędzie kurtki.

Sweterki w eleganckich stylizacjach

Sweterki damskie świetnie sprawdzą się również w eleganckich stylizacjach. Sweterek w jednym kolorze będzie idealną górą do ołówkowej spódnicy. Można je też nakładać na koszule, tak aby widać było wystający kołnierzyk – wciąż wyglądamy elegancko, a jest nam wówczas znacznie cieplej.

Znajdziemy dzisiaj w sklepach tak wiele wzorów i kolorów sweterków damskich, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, jaki ma styl i w czym czuje się najlepiej.